| webmaster007 a întrebat:

Salut am un scooter kymco filly din 2007 in patru timpi motorul a fost schimbat a avut unul de 49 cc iar acum are unul de 80cc merge bine dar cand pun bateria nu da curent nicaieri nici la far sau la semnalizari firele sunt bune iar cand il pornesc (de la pedala) se aprinde putin farul dar nu si semnalizarile, ce are oare sunt stricate releurile? am doua unul mai mare unul mai mic care trebuiesc schimbate si cam cat ar costa?

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Controleaza contactele incepand de la stator, daca nu gasesti nimic suspect schimbi statorul! Bafta!