| mariusika112 a întrebat:

Sall am si eu o problema mergeam cu scuteru peugeot loxoor125cc 4t cand o data asa murea motoru il acceleram isi dadea drumu un pic iar murea si tot asa am ajuns acasa sa oprit si de atunci na mai pornit am auzit ca poate fi carburatoru infunat lam curatat i-am cumparat si bujie nouo iam dat o kieie si a loato am mers 1km cu el si iar mi-a murit otoru si tot asa lam oprit i-am dat iar sal pornesc si il acelerez si moare iar... de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| KooSs a răspuns:

Poate sa fie din nou infundat.schimbai filtru de benzina sau curata rezervorul deoarece ai mizerii care ajung in carburator si til infunda. funda?