| sk0rsk0rr a întrebat:

Salutare. tot eu. din nou. v-am disperat cu scuteru meu. dar am nevoie de sfaturile voastre. asa. deci. am mai facut un topic gen. cu o intrebare cu chiulaosa de 50 si daca merge cu set de 80. deci. sa incepem. acu e partea a 2-a. am ajuns la tara. la scuter. am pus setul. dau 200-300 de pedale. nimic. dupa maxim 30 min. vin al scuter injurand ca am dat bani degeaba pe set. si i-am dat o peda puternica. surpriza... a pornit la prima peda javra. acu alta problema. am mers cu el. fiind in rodaj. nu cu viteze mari. 40-50. maxim. am mers cu el de la 10 dimineata pana la 9 seara. la 9 seara. am plecat de la un prieten sa ma duc sa mananc. 5 min am dat la peda. pornea murea. pornea murea. a pornit intr-un sfarsit. ajung acasa. il opresc si imi da un mic rateu pe toba. zic eu. ehh nu are nimic. s-o fii incins toba. asa. 30 min a durat sa mananc. ies afara. dau al peda. porneste. cand sa plec a murit. dau iar la peda. iar porneste il accelerez. si moare. dai iar la peda. 3-5 secunde mergea motoru dupa murea urmat de un rateu mic. dupa nu a mai vrut sa porneasca. de azi dim de la 8 pana la 16 am tot dat la peda. am zis ca e innecat. bujia incinsa la aragaz. pedale fara bujie. nimic. nu stiu ce poate avea. aa da. si meereu cand dau la peda. cand scot bujia. e fleasca. uda rau de tot.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Fa-ti cont pe un forum dedicat, acolo gasesti oameni care se pricep bine la scutere, aici pe TPU nu rezolvi mare lucru...

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce scooter ai? Dupa cum spui amestec bogat in benzina, regleaza-i aerul, stragi de tot surubul de aer si-l desfaci 2 ture dupa care ii maresti relantiul cu o jumatate de tura! Undeva trage aer fals, asta-i cauza rateurilor, controleaza la cilindru, chiuloasa incearca si mai strange un pic chiuloasa. Tu ai schimbat si ambielajul?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Ceva nu inchide, nu-i etans cilindru, chiuloasa si mai ma un dubiu, esti convins ca nu s-a intamplat ceva cu segmentii in momentul in care ai bagat pistonul in cilindru!

| HippieGirl27 a răspuns:

Chiar crezi ca v-a citi cineva tot romanul tau? Eu dupa ce am vazut cat ai scris un cuvant n-am mai citit. Oricum incearca, orice ai vrea sa faci sau sa repari... foloseste mustar dulce si betisoare d eurechi, na

| sk0rsk0rr explică (pentru HippieGirl27):

Tu esti si prost oricum. la ce sa ma astept la tine. comentezi aiurea. happy