| Tw1sTer a întrebat:

Sall as vrea sa-mi cumpar o skoda fabia break 1.4 16v din 06. 2001 la ce probleme sa ma astept la ea

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La consum mare de benzina + completari dese la uleiul din motor.
In plus, nici nu trage. Motorul ala nu se descurca pe Golf 4 scurt sau Audi A2, pe un break deja e aiurea.
Ori iti cumperi una 1.9 TDI/SDI, ori daca nu iti permiti/nu vrei diesel, ia-ti ceva pe benzina de la alte marci (Renault, Dacia, Opel).
Cei de la VAG au putine motoare pe benzina reusite, si alea sunt vechi.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Daca o ingrijesti cum trebuie, nu o sa ai probleme. Oricum, masina asta e rezistenta. Succes cu achizitionarea!