| Tw1sTer a întrebat:

Sall as vrea sa stiu si eu consumul urban, mixt si extraurban la golf 4 break 1.6 benzina

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sincer sa nu te mint, vecinu meu are unul, consumul este de minim 8%, max 10% URBAN ( asta la mers normal ). Poate sa sara lejer de 10% daca mergi mai sportiv. Extraurban 6-7% depinde iarasi de sprint.

| Florian20405 a răspuns:

Eu cu 1.6 16v dar alta caroserie (pe toledo) am scos 5.3-5.5 la mers normal.Deci cel putin am fost si sunt uimit, masina mea consuma putin avand in vedere ca este un motor destul de mare (adica nu e nici 1.2 nici 1.4) si puterea e buna happy
Bafta!
Oras ai 8-10%
exterior mers normal maxim 6.5

| paulmicutz a răspuns:

Eu am scos pe skoda octavia break tot cu 1.6 mers destul de tare. In oras 6, 3 si in afara am ajuns si la 5.3