| spayk a întrebat:

Sall..la opel astra cu motor de 1. 7disel din 2002 are cumva turbo?

10 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da, are turbocompresor.

| DRAGANONSKY a răspuns:

Are,stai linistit!
sunt dti(diesel turbo injection)
sau cdti(comby diesel turbo injection)
acestea sunt comby(sunt aspirate, dar foloseste turbo doar la nevoie)

| Braunion a răspuns:

Nu se mai fac motoare Diesel aspirate din anii 80... Are cu siguranta o instalatie de supraalimentare cu aer.

Răspuns utilizator avertizat
| Braunion a răspuns (pentru claudiu2386):

Si alea au o mica supraalimentare cu aer, mi-e greu sa cred ca sunt suta la suta aspirate happy

Răspuns utilizator avertizat
| RB26DETT a răspuns (pentru claudiu2386):

Sau dci de pe logan tongue

| CynicalCunt a răspuns:

Cdti sau dti, t-ul ala vine de la turbo

| SasukeCS2 a răspuns:

Nu. Daca nu este masina coupe (sport) nu are, trebuie sa ii instalezi tu.

| boss97 a răspuns:

Nu are, trebuie sa-i pui tu.