| catalincos a întrebat:

Sall mi-a fost luat certificatul masini pentru cauciucurile uzate stie cineva cat ma costa raru, si cand te duci la rar te controleaza numa ce e scris in dovada sau la tot?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu ori esti naiv ori nu ti s-a explicat clar:
daca ti-a fost ridicat certificatul masinii pentru cauciucuri uzate, TREBUIE sa cumperi cauciucuri noi la toate rotile si apoi sa meregi la RAR sa-ti faci verificarea din noi. Cei de la RAR, ies afara si fac verificare, ca altfel nu poate sa-ti dea certificatul.
Deci:
- ai de platit 4 roti noi noute
- montarea si centrarea rotilor pe jenti
- plata RAR-ului pentru certificare.
Pana nu faci rostd e bani sa cumperi cauciucuri noi si s ale pui, nu poti sa mergi la RAR dar nici nu poti circula cu masina fara certificat.
Teci, te costa o gramada!

| mihai69 a răspuns:

Costă fix cât scrie la ei pe site. Programare poți să faci oriunde în țară, nu musai la tine în oraş, ca să nu fii nevoit să aştepți prea mult.
Se verifică exclusiv ceea ce e consemnat în P. V. încheiat de către agentul constatator.