| Diu23 a întrebat:

Am nevoie urgenta de Ajutor. Am un scuter,, Explorer cracher ``50 cc. Mi s-a stricat ..Nu mai stiu ce sa fac cu el. se porneste.dau sa accelerez ..se accelereaza un pic si apoi moare motoru` si se opreste. Am crezut ca e uleiul.L-am schimbat.[mg nu eu ] apoi bujia... de 10 min am schimbat-o si aceia la fel si tot nu se accelereaza! Dau fundita Si scuzatzi Vocaburalur sunt fata si nu tare ma am cu deasteaahee hee

Răspuns Câştigător
| olivyan a răspuns:

Verifica carburatoru.la fel am patit si eu

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pana nu vede nimeni nu iti poate spune doar din banuieli, dar cel mai probabil carburator prost reglat si/sau infundat, o alta cauza ar putea fi variatorul, sa aiba rolele terminate si nu il mai poti tura cum trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfa tot scaunu, si vezi in interior, este ceva ca un fel de ''ac'' care este inconjurat de un ''arc'' este legat cu shurubu, vezi daca s-a desfacut

| Dei17MI a răspuns:

Am patit si eu la un honda e carburatorrul sigur e infundat

| Nickwmw a răspuns:

Schimba bujia