| FreeBSD a întrebat:

Am o masina WW Polo.
Azi am ramas fara benzina. Am pus 4litri de benzina in rezervor si masina tot nu porneste.
Am desfacut furtunul care duce de la rezervor la filtru si am suflat in el, iesea aer, nu se auzea nimic cum ca ar fi benzina in rezervor... am mai pus inca 4, la fel. M-am uitat pe sub masina crezand ca s-o fi spart rezervorul dar nimic, totul uscat... ce ar putea fi?
Deci am mai ramas o data fara bezina si cu 2l de benzina masina a pornit fara probleme si acum cu 8 nu mai porneste? Am mutat masina (cu vecinul), am impinso sa stea inclinata in fata, in spate si degeaba, si acul care idica benzina imi arata ca e pe jumatate (inainte sa ii un era pe 0) ce trebuie sa fac?
Dau funda!
Repede!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai zgarcit la benzina acum o sa dai de vreo cateva ori mai mult la un service sa iti curete instalatia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scoate furtunul ala si pune contactul, ar trebui sa tasneasca benzina. Daca nu tasneste, asculta la rezervor cand altcineva pune contactul, ar trebui sa auzi pompa bazaind. Vezi daca se aude, si cat de bine suna.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Incearca sa-i schimbi filtrul de benzina, probabil el sa fie vinovatul, daca nici asa nu-ti vine benzina pe furtun (dupa cum ti-a spus si vrumvrum) controleaza pompa de benzina, altceva nu prea vad de la distanta asta! Bafta!