| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Am pus pe capota din fata la Logan folie de carbon negru daca ii pun si porpagajul in carbon negru trebuie omologat RAR (masina e Albastru Marin)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca depasesti 30% din suprafata masinii cu alta culoare trebuie trecut in certificat

| OldSoul a răspuns:

Atat timp cat nu depaseste 30% din suprafata masinii nu conteaza ce culoare ai.
Eu de exemplu am partea din jos a masinii alta culoare (e trecuta si in carte, dar nu conteaza) si de cand circul cu ea nu am fost oprit odata de politie, chiar daca sare in evidenta faptul ca are 2 culori.

| Burducea_Alex_1996 explică:

Pahi si de unde stiu cand am depasit 30 %?

| OldSoul a răspuns (pentru Burducea_Alex_1996):

Te pui sa calculezi aria totala, si aria a carei culoare e diferita, dupa calculezi procentajul, logic...