| cristy197 a întrebat:

am un scuter piaggio quartz modificat motor 80 cc pe aer si am o problema la el se accelereaza tarziu.eu accelerez si apoi stau 1-2 si pleaca si el.i-am ps segmenti noi, rodajul facut. scuterul fuge dar nu sta la relantiu. am incercat sa il reglez dar tot nu vrea. am verificat fitrul carburatorul este totul in regula.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wally26 a răspuns:

Deci spui ca iti accelereaza greu, sau intarziat...problema e ca s-ar putea sa ai sufa de la acceleratie slaba, incearca sa o intinzi putin sau sa il reglezi de la relanti, dupa ce strangi un pic sufa.