| catalin055 a întrebat:

am un tir scania din 2002 imi apare o eroare in bord EDC daca opresc motoru si il pornesc din nou dispare dupa un anumit timp se aprinde iar ce inseamna sau ce este aceasta eroare ( pentru cei care cunosc ) funda!

Răspuns Câştigător
| LilGh0st a răspuns:

EDC inseamna Electronic Diesel Control. Daca e aprins in bord, inseamna ca trebuie sa mergi la service cat de urgent.

| catalin055 explică (pentru LilGh0st):

Si ce se poate afecata mai rau adica de la ce este eroarea?

| LilGh0st a răspuns (pentru catalin055):

Eu nu-s mecanic, dar ma gandesc ca ai o defectiune la pompa de combustibil, sau pe la injectoare. Ar trebui sa ai un manual de mentenanta. Cauta prin el si poate gasesti explicatii mai detaliate, probabil si solutii.

| catalin055 explică (pentru LilGh0st):

Bine mersi pentru ajutor fundawinking