| anonimusss12 a întrebat:

Am venit cu o problema si vreau sa ma ajutati cu orice raspuns. Acum 5 luni am vandut un scuter piaggio Si am pierdut actul de vanzare cumparare Nu il mai gasesc Acum vreau sa radiez scuterul si nu pot Am placutele cu numar Certificatul de inregistrare Si copia actului original de unde provine.Nu mai dau de proprietar sa fac actul iar Tinand cont ca actul era facut de mana Help

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca cu o declaratie notariala, autentificata de un notar public, in care vei declara ca l-ai vandut si ai pierdut contractul de vanzare-cumparare.

| anonimusss12 explică (pentru Ioandelasal):

Imi trebuie datele cumparatorului? Am fost la primarie si a zis ca pot radia pe baza unei declaratii notariale Dar ma intereseaza daca imi trebuie datele cumparatorului?

| anonimusss12 explică (pentru Ioandelasal):

Imi trebuie datele Cumparatorului?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimusss12):

Este destul daca ii cunosti numele, prenumele si adresa de domiciliu.

| anonimusss12 explică (pentru Ioandelasal):

Isi stiu numele si prenumele adresa de domiciliu era pe constact stiu ca este din Bucuresti atat este ok?

| anonimusss12 explică (pentru anonimusss12):

Si mai am seria dupa carnetul de conducere am uitat La notar imi trebuie toate datele lui?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonimusss12):

Cred ca o sa fie destul. In mod sigur ti-o pot spune cei de la primarie.

| anonimusss12 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult astazi am fost la notar am dat o declaratie in care a scris numele si de unde este Am radiat-o simplu va multumesc