| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un dirt bike LONCIN de 125cc e destul de ieftin si asta ma nelamureste 490 euro mentionez ca sunt noi.
Made in china si mi-e frica sa nu iau teapa.
Vreo parere cei care au crossuri sau care se pricep ce sa fac sa imi iau una de firma(yamaha honda aprilia ktm) la mana a doua sau sa iau loncinul?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In nici un caz acel Loncin! Este clar teapa, o sa iti pice din primul sezon daca faci off road cu el chiar si off road usor, si piesele chiar daca sunt made in China nu sunt deloc ieftine, sunt cam pe la acelasi pret cu Honda sau KTM. Eu zic sa mai strangi ceva bani si sa iti ceva SH sau original preferabil KTM, Honda sau Yamaha in ordinea asta!

| crystymontana a răspuns:

Asculta la mine, am un loncin de 125cc de un an de zile si pot sa zic ca nu am avut nici o problema la el. Cand l'am cumparat la fel aveam dubii ca nu e bun, ca e china dar vad ca si acum merge, pot sa zic ca prinde chiar si 90km si consuma maxim 2l. Si recent mi-am mai luat unul de 250, mie unul imi plac si sunt si eftine.