| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi cumpar o masina cu motor de 1.6 si vreau sa o trec pe numele bunicii mele.Cat costa asigurarea pe 1 an? Bunica are 66 de ani si este prima asigurare pe numele ei.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bunica este de acord?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 800 lei probabil.
datele exacte le afli folosind un calculator online

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu iti poate spune nimeni ce pret vei avea, pana nu faci o simulare. Intra pe orice site de RCA, de exemplu www.rca-ieftin.ro
Bagi datele reale ale bunicii tale, si o serie de sasiu de pe Autovit, de la o masina identica cu ceea ce ti-ai cumpara (motorizare, an).
Vei primi preturile reale.
Oricum, asteapta-te la ceva peste 1000 de lei pe an.

| danbnz a răspuns:

De ce ai face asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca jumate din cat iti vine tie. Eu am dat la 1.2-14 1200 pe 6 luni? tu cred ca la 1.8 platesti … nu mi vine sa spun laughing)))) hahahhahahaha

| AlexMaftei2001 explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce ai vrut sa spui.Invata sa te exprimi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

La motor 1.2-1.4 am dat 12 bete.
Nu vreau sa ma gandesc cat dai tu pe 1.8.
Probabil iti da dublu decat ii da lu unu de 50 de ani cu experienta etc

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Exista aplicații pentru costurile asigurării sau direct pe internet. Eu nu am mai stat sa trec mașina pe numele altor persoane, am trecut-o pe numele meu. Am plătit anul trecut la City 1.078 lei pe motor de 1.8. Anul asta o sa ma usuce laughing. În orice caz, o sa ai de plătit asigurare scumpicica chiar dacă este pe numele bunicii. Au crescut enorm preturile.