| Robertdiablo900 a întrebat:

..ce as putea face cu un elicopter cu telecomanda stricat? pot sa construiesc altceva?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca s-a stricat ceva din partea de control (telecomanda si receptor), poti folosi motorul si elicea, pentru a construi un ventilator.
Daca s-a stricat elicopterul, poti folosi telecomanda si montajul electronic (receptorul), pentru o alta jucarie, sau o automatizare prin casa... Ai putea sa faci de exemplu o camera video controlata electric (stanga-dreapta, sus-jos), cu ajutorul a doua motorase (tot de la jucarii), si a comenzilor de la elicopter.
Poti face multe chestii, cu conditia sa ai cunostinte minime de electronica, altfel nu poti decat sa arunci elicopterul.