| lombardi a întrebat:

Daca ai 17 ani si mai ai putin pana la 18, 1-2 luni... te poti inscrie la scoala de soferi? (ma gandesc ca te inscrii la 17 ani si 10 luni si pana sa iei carntul ai deja 18 ani impliniti) sau trebuie sa astepti pana impliniesti 18 ani si doar dupa aia te poti inscrie? Implinesc 17 peste putin timp si de aia intreb, ca sa stiu la ce sa ma astept. happy

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Categoric da!
Dacă mai 3 luni, până la atunci, da, dar nu vei putea susține examenul teoretic decât după ce ai împlinit 18 ani.

| Zenithf a răspuns:

Cu trei luni maxim inainte de implinirea varstei de 18 ani. http://auto-tudor.ro/node/8

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poti inscrie la 18 ani fara 3 luni, insa examenul il poti da abia dupa ce implinesti 18 ani

| ribak a răspuns:

Nu stiu sigur alti spun ca da poti sa te inscrii de la 17 ani dar permisul il iei 18