| xZeRo a întrebat:

Când te înscrii la scoala de soferi, durează cel puțin două luni să o termini?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat sunt de aglomerati.
In principiu faci 1 ora de sofat pe zi, rareori se ajunge la 1.5 ore.
Apoi sunt orele de Legislatie rutiere, de la scoala.

| anonimg a răspuns:

O poți termina într-o lună. Dar proba practică este posibil să o dai peste 3 luni. Poliția îți programează examenul, și nu ai ce face. Și nu cred că există un regim de urgență în cazul ăsta.

| Dismally a răspuns (pentru anonimg):

Ba exista, se numeste "șpagă".

| Liviu a răspuns:

Mie mi-a luat 6 luni, am picat sala o data laughing

| UserRo10 a răspuns:

Depinde cum faci orele. Legal la sala te poti programa la minim 30 zile dupa ce te-ai inscris la scoala de soferi. Acum depinde cat astepti pana dai sala si cat astepti pana dai orasul. Mie mi-a luat 5 luni deoarece am asteptat mult sa dau sala si sa dau orasul. Orele le-am facut cat asteptam

| gogu220 a răspuns:

Depinde cum îţi programezi şedinţele de condus care sunt 15 a câte două ore, iar după ce termini depinde la cât timp te programează la examen, dacă sunt mulţi candidaţi poţi fi la sală şi peste trei luni, dacă sunt puţini se poate la o săptămână.

| Directioner99 a răspuns:

Eu am terminat scoala in 8 luni, mentionez ca am luat sala din a2a incercare iar pentru traseu am asteptat 3 luni, in final luandu-l din a2a incercare

| Andreimat a răspuns:

În jur de o lună jumatate.