| DaniTDCI a întrebat:

dupa ce mi-a venit chiuloasa de la strungarit(4t) am montat-o pe scuter,am aliniat tot ce era de aliniat, problema fiind. cand pornesc la drum nu trece de 25-30 km/h, inainte prindea 45(e limitat). bujia e mai mare si are distantiere,dar nu asta e problema,problema e de la carburator.ce as putea sa ii fac sa nu mai faca figuri? apropo,dupa ce il turez la maxim si ii dau drumul ramane turat cateva momente si dupa aceea isi da drumul,cablul de la acc este ok,nu este strans, cand il turez pana la jumatate totul e ok.sa zicem ca e ok, dupa ce ii dau blana scade viteza si turatia si merg cu el undeva pe la 25 km/h. chiar 20. oarte de la ce sa fie? sa umblu la cuiul pontou,sa ii verific nivelul in carburator?. la nivel am umblat deja si e ok,oare ce poate fi? segmentii nu sunt de vina nici set-ul de oarece are compresie buna, mai ales fiind 4t,ofer funda, va multumesc ca mi-ati citit problema

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service, sa-l regleze ca lumea.
Daca nu te pricepi, niciodata nu-l vei putea face cum trebuie.