| Jason321 a întrebat:

am un scuter piaggio si,si nu porneste...I-am dus motorul la service si baietii de acolo mi-au schimbat segmentii si piston si chiulasa l-am montat la loc,bujia are scanteie,e uda de benzina, in carburator este benzina, filtru de aer are toate gurile descoperite si tot nu porneste, l-am tras si cu masina si cu socul nimic nu vrea. Ceva idei sau eventual tutoriale cu montaj poate n-am facut ceva bine.multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Jason321 explică:

Se poate sa fie inecat?

| Jason321 explică:

Alte opinii?

| kiche a răspuns:

Vezi sa nu fie benzina de mult timp in rezervor. Si asta mai face probleme.Mai umbla la avans.Dai mai multa benzina, mai mult aier incearca mai multe combinati.

| Jason321 explică (pentru kiche):

I-am pus benzina noua, am scos-o pe cea veche am pus si niste ulei, pentru scutere cu motoare in 2 timpi fiind nou setul motor zic sa se unga putin.