| Flavius_Condrea_1990 a întrebat:

.. Stie cineva cat costa taxa de inscris la un seat cordoba din 1995 motor de 1600

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Flavius este foarte simplu, trebuie sa urmezi cativa pasi.Intri pe site-ul ANAF la calculatorul timbrului de mediu si completezi rubricile:anul fabricatiei, data primei inmatriculari, norma de poluare, emisia de co2, motorizare si combustibil folosit.Asa afli timbrul de mediu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Valoarea timbrului de mediu o poti calcula singur, folosind calculatorul oficial ANAF, aici: http://static.anaf.ro/......_2014.html
La aceasta se mai adauga, dupa caz, costul ITP, RCA, numerele de circulatie, impozitul anual si rovinieta.