| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

vreau sa cumpar 2 m. de banda cu leduri ca sa pun am lumini sub bord si sub scaune :
De aici : http://www.ledled.ro/led189/Banda-LED-14.4W-per-m-Albast ru-Interior
Si cand pun pozitia faza lunga faza scurta sa se aprinda si ele me duc la un service sa le pun. DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu-ți recomand să le legi direct la instalația de iluminat a mașinii, pentru că riști un incendiu.
Cel mai bine este să le alimentezi direct de la baterie, cu o siguranță fuzibilă pe fir și un întrerupător, astfel le poți porni oricând, fără să depinzi de faruri.

| Burducea_Alex_1996 explică (pentru 0rlando):

Daca le iau pe astea care se pun la bricheta Mai provoc incendiu? http://www.autoaccesorii.eu/....../index.php

| 0rlando a răspuns (pentru Burducea_Alex_1996):

Alea sunt absolut perfecte. Nu mai trebuie să modifici nimic, pentru că au ele întrerupător, iar siguranță, are priza de la brichetă.

| Burducea_Alex_1996 explică (pentru 0rlando):

Mersi

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ok, care e intrebarea?

| Burducea_Alex_1996 explică:

Trebuie legate la ce ca sa lumineze?