| anonim_4396 a întrebat:

Sall! Vreau sa cumpar o masina big grinaca in anunt scrie ca masina este inmatriculata RO inseamna ca nu trebuie sa ii schimb numerele de inmatriculare?

Răspuns Câştigător
| Ford a răspuns:

Numerele de inmatriculare se schimba odata cu proprietarul. Avantajul la o masina inmatrciulata in RO fata de una neinmatriculata sau inmatriculata in strainatate este in pretul inscrierii; Daca este deja inregistrata in RO platesti doar numerele noi (placutele ) si eventual o taxa in caz contrar platesti taxa de prima inmatriculare taxe pe fel si fel de fise necesare verificari rar etc.

3 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Daca este imatriculata numai platesti taxa de prima imatriculare. Daca vrei sa ii schimbi numerele platesti doar schimbarea acestora

| XtremeX a răspuns:

Trebuie sa ile schimbi.Ca proprietaru poate a avut preferentiale si le vrea.
Tu iti pui cum vrei, sau la rand care e

| ancaa_1330 a răspuns:

Daca e inmatriculata in Ro nu trebuie sa ii schimbi numerele happy