| Battousai a întrebat:

Salu TPU, am si eu o intrebare, am picat sala pentru prima data la scoala de soferi categoria B, vineri trebuie sa o dau pentru a doua oara, intrebarea mea este mai trebuie sa platesc ceva?(am auzit de la unii ca trebuie sa platesc o taxa de 5 lei dar nu stiu unde trebuie sa o platesc)si mai trebuie sa adaug ceva la dosar sau merg doar cu actele din dosar cu care am mers prima oara? Va rog mult sa ma ajutati, va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Da, trebuie achitat o taxa. Cred ca se achita la drpiv. Mai bine intreaba instructorul auto. La doasar adauga dovada achitarii taxei.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Eu stiu ca la prima reexaminare nu trebuie platit, doar la urmatoarele. Dar e mai bine sa-ti intrebi instructorul.