| GolfVI a întrebat:

1.am o navigatie Mfd3 Rns-510 si nu imi merg cardurile SD (scrie card SD error. Please check the SD card). Precizez ca a mers doar un singur card de 1 GB. dar acum nu mai merge niciunul... nici chiar microSD cu adaptor. trebuie sa duc navigatia sa umble cineva la ea.?

2.sub ce format scriu video-urile pentru navigatie?

Va multumesc mult.!

3 răspunsuri:
| Rizea_Cosmin_1993 a răspuns:

Salut in legatura cu cardul am avut si eu aceeasi problema dar la mine mergea pana la 2 gb si cand il citea cand nu dar am rezolvat prin upgrade soft am pus versiune urmatoare si am rezolvat problema iar in ce format merg filmele nu stiu nici eu sunt in aceeasi dilema

| Rizea_Cosmin_1993 a răspuns:

Salut filmele videoclipurile pe navigatie merg in format dvd si doar pe dvd nu pe card iar pentru convertire lor in format dvd eu folosesc 2 programe WinX DVD Author sau DVD Flick. Iar pentru citirea cardului de memorie incearca sa schimbi firmware softul baga firmware 3810a. Softul il cauti pe google scrii firmware rns510 si e link-ul unde scrie rns firmware

| Stefanutu_Raducu_1990 a răspuns:

1 poate cardul e prea mare pentru GPS
si poti cauta pe google modelul si format video