| darius1123 a întrebat:

Eu am un calculator windows xp si mi-am pus minecraft dar cand intru pe el scrie "Bad video card drivers error".
Ce trebuie sa fac? La alti prieteni le merge. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| The16 a răspuns:

Hey! Daca iti zice asta inseamna ca placa ta video nu este compatibila cu jocul. Si mie imi dadea la fel inainte dar l-am rezolvat. Eu de exemplu am placa video de la Nvidia, am intrat pe situ lor si au o sectiunde cu drivare. Am descarcat un driver compatibil cu placa video l-am instalat si apoi mi-a mers. Am dat un exemplu cu situl celor de la Nvidia acum nu stiu ce "marca" e placa ta video, dar intra pe situ lor si vezi ca trebuie sa aiba o sectiune cu drivare descarcati un driver si gata.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

2 răspunsuri:
| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Descarca driverul placii video, te uiti ce scrie pe ea si il gasesti pe net