| anonim_4396 a întrebat:

1.De ceva timp, cand merg cu masina, martorul de la baterie se aprinde si se stinge, la intervale de cateva minute. Tin sa precizez ca am schimbat alternatorul, releul de incarcare si bateria, iar bornele sunt prinse bine.
2.Acum cateva zile ma plimbam cu masina, iar cand am ajuns intr-o intersectie, masina a inceput sa se tureze singura, chiar daca era pe liber.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nope, mecanicul te rezolvă doar.

| RaduRobertRO a răspuns:

Daca ai schimbat ce ai zis, doar un electrician te mai poate salva!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pare problema mecanica pe antrenarea alternatorului. Cureaua de accesorii e in buna stare si bine intinsa? Fulia alternatorului este in buna stare? Pe aici eu cred ca e problema daca alternator + regulator + baterie sunt sigur bune.