| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Salut,a avut cineva problema asta, am un ford focus 1.6 diesel si de vreo 3 săptămâni cand plec de pe loc face asa un joc mașină si moare motorul mi-a murit si in mers am pus pe tester nu a vazut nimic aveti vreo idee de la ce ar putea sa fie? Mulțumesc.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Masina se pune pe tester ce spui, atunci cand apar lumini aprinse la bord.
Asa poate ai probleme la directie, la suspensie, is locuri unde nu-i nimic electric, e doara mecanic, nu ai sensori, asa ca nu are ce sa iti arate acel tester.

E bun sa urci masina pe lift si sa faci o inspectie, dar nu tu, cineva care se pricepe.
Asata referitor la joc, desi esti can meclar are joc masina cand pornesti de pe loc.

Aia numa tu stii ce joc are sau despre ce este vorba. Legat de motor ca se opreste, uneori si in mers, asta fara sa se aprinda la bord nimic, fara sa dea la test nimic, e cam ciudat.

Nu iti ramane decat sa o duci la un mecanic, ala da o tura cu ea, vede ce se intampla, cam asta e ce poti face, pe aici sigur nu o sa se repare, doar ca intrebi tu.