| SebastianNeaguGabriel a întrebat:

Salut, am 14 ani si la anul 2019 fac 16 ani in 8.10. 2019, ce motocicleta sa iau?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Una care se va incadra la categoria AM sau A1 pe care o vei lua.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce note ai la „artimetică"?
In 2018 ai 14 ani iar in 2019 ai 16 ani?
Cool!

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

A spus că pe 08.10. 2019 face 16 ani. Logic că anul ăsta face 15 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o ia inainte de 8.10 2019 va avea 15 ani. Cine isi ia asa ceva, dupa luna octombrie in cazul lui, cand mai e putin si vine frigul?

| Lioana a răspuns:

La 16 ani iti recomand una electrica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exact, poți da de subcategoria A1 de la 16 ani fără 3 luni. Vezi aici mai multe detalii: http://www.autogeneral.ro/categoria-a1.html

Aprilia RS125 și Yamaha R125 sunt printre cele mai preferate de începători iar eu le recomand.
R125 este în 4 timpi, mai fiabil, sunetul este mai apropiat de cel al unui motor, consum mai mic și prinde undeva la 115-120km/h
RS125 este mult mai puternic decât R125, trage mai tare, mai puțin fiabil fiindcă este în 2 timpi, prinde undeva la 160-170km/h, consumul este triplu iar întreținerea și sunetul de drujbă o să te enerveze. Din câte am auzit eu RS125 au probleme cu cutia de viteze și nu toate au power valve.
Eu aș alege o Yamaha R125, este aproape perfectă pentru un începător.

| Peridava a răspuns:

Tu cresti intr-un an cat altii in doi?