| anonim_4396 a întrebat:

Se mai merita iphone 6s in anul 2019? De ce da, de ce nu.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Daca esti fan Apple probabil.
Daca nu, gasesti telefoane cu Android care dau de pamant cu 6s-ul la acelasi pret sau chiar mai mic, si telefoane iesite pe piata de 1 an chiar, nu de 4.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Nu sunt fan Apple. Mereu am folosit telefoane Android. Am vazut ca 6s nu costa nici o caruta de bani si ma gandeam sa incerc iOS. Habar n-am ce sa fac. Si adevarat ca nici caracteristicile lui iphone 6s nu sunt WAW.

In schimb am testat pe la prieteni iphone-uri si mi-a placut cum ruleaza in jocuri. Adevarat ca alea erau iphone 7 respectiv iphone X. Ce sa zic...

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns (pentru Ineys):

Salut.Ce părere ai despre A6+? Este bun pentru jocuri și filmat? La prețul de 1000 lei

| Ineys a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Da, este destul de bun, dar sincer, as mai astepta putin si as mai strange 200 300 de lei pentru un A8 2018.
https://www.emag.ro/......DNN2CHBBM/

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Si A8-ul ala pe care l-am postat mai inainte bate 6s-ul la orice capitol. Dar daca tu ai un buget de ~1600 lei. Un LG G6 ar fi si mai bun.
Scoate 150k in antutu din cate stiu eu.
6s-ul scoate undeva pe la 130k, si tine minte ca asta e din cauza rezolutiei foarte scazute pe care o oare.
Nici nu stiu ce are, aproape HD? sau pe acolo.
LG-ul are aproape peste full HD, si dupa cum banuiesc ca stii, si in jocurile pe PC, daca scazi rezolutia, cresc FPS-urile.
Nu dau cu hate la Apple, dar nu mi-as lua niciodata unul. Si daca as avea acum bani gramada, cel mai probabil mi-as lua un S9 Plus sau Note 9.

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu.
Raționează timp de un minut și o să îți dai seama "de ce nu".

| Stefan123x a răspuns:

In cazul in care il ai deja, tinel, daca vrei sa iti iei, eu zic sa arunci o provire tot spre un Android! Decat sa dai itre 1500 si 3000 lei mai bine iei un xiaomi mi mix 2s, un super telefon (desigur, doar un exemplu)

| margaritmarius3 a răspuns:

Nu se merită să îți cumperi iPhone sub iPhone x pentru că prețurile sunt mari iar specificațiile foarte mici, ți-aș recomanda mai degrabă ceva din gama celor de la Xiaomi.

| Claudio707 a răspuns:

Pentru mine unul nu. ecran prea mic baterie slaba, ram putin nu prea ai ce face pe el...dar daca esti fan Apple e posibil sa iti placa eu unul merg pe partea de caracteristici si la iphone6 sunt cam slabe

| Claudio707 a răspuns:

Pentru mine unul nu. ecran prea mic baterie slaba, ram putin nu prea ai ce face pe el...dar daca esti fan Apple e posibil sa iti placa eu unul merg pe partea de caracteristici si la iphone 6 sunt cam slabe