| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si vrau sa ini iau un scuter la 16 ani.Am citit p enet ca la 16 ani poti sa dai pentru carnet A1 si poti sa conduci un scuter cu cel mult 50cc. Dar la mine in clasa e un baiat care are scuter din ala calumea nu cu pedale ca pentru copii si il conduce fara probleme. A zis ca a facut legislatie si pote sa il conduca cu cat vrea unde vrea.Imi puteti da niste sugestii despre ce scuter sa iau si ce trebuie sa ii fac(ca spre exemplu legislatie). daca aveti vreo ideea puteti sa ma sunati la nr tel 0765044950

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa conduca unde vrea si cu cat vrea? poate sa si moara cand face asa ceva.ai vazut cati mopedisti mor pe strazile patriei, fiindca nici nu stiu sa mearga in doua picioare, dar vor sa zboare cu scuterul sau motoreta, motocicleta?

| byovydj a răspuns:

Salut poate sa aiba un scuter care arata de milioane dar daca are motorul mic nu are probleme daca vrei sa iti zic mai multe trebuie sa imi zici orasul in care locuesti sa am o idee la ce iti spun
Poate ca nu este gustul tau dar pot sa iti zic sa iti cumperi o gilera gsa 50 nu este un scuter dar e mai puternic ca un scuter