| Adrian_Grasuţu_1995 a întrebat:

Salut, am citit ceva pe site (TPU) prin codul rutier..legislatie..etc. dar tot sunt nedumerit cu un lucru..am un scuter de 125cmc.din cate am citit..nu l-as putea conduce cu A1..ma puteti ajuta?

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Pentru 125 ai nevoie de permis cat.A

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

SUBCATEGORIA A1: motocicleta usoara cu o capacitate care nu depaseste 125 cmc si o putere care nu depaseste 11kW

| Adrian_Grasuţu_1995 explică:

Multumesc evenso, dar a1doru mi-a raspuns la intrebare mai la obiect. ceea ce ai zis tu citisem. funda a1doru

| tracceus a răspuns:

Pentru a conduce o motocicleta/scuter de 125cmc iti trebuie subcategoria A1