| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si vreau vreau sa imi iau un motor. Imi puteti recomanda cateva modele? Sa nu depaseasca 500 euro, dar sa arate ok. Nu conteaza cat de puternica este. Este primul motor.

Răspuns Câştigător
| Pitbull41 a răspuns:

Https://www.olx.ro/oferta/vand-urgent-honda-125-cm3-ID8UL4Z.html#91606e0115 ti-asi recomanda motorul asta la 546 de euro din ce vad este in perfecta stare si iti mai da unul gratis cica, merita incercat dar cel mai bine ar fi sa mergu cu el doar dupa ce faci 16 ani si iti iei permisul si ce ai nevoie echipament etc, ca daca ai numa casca poti lua amenzi drastice deci mai bine te asiguri ca ai tot ce iti trebuie inainte sa te plimbi cu el.

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci cu el la 15 ani? ca nu ai voie sa il conduci

| so0unDy2002 a răspuns (pentru suntserios):

Nu afla nimeni happy

| suntserios a răspuns (pentru so0unDy2002):

Intr-o zi tot afla

| so0unDy2002 a răspuns (pentru suntserios):

Man parintii imi dau voie, o sa umblu cu casca si aia e. Crezi ca toti respecta legile? Legile sunt facute pentru a fi incalcate.

| suntserios a răspuns (pentru so0unDy2002):

Si ce daca iti dau parintii voie? Nu ei sunt legea. Si anunta i ca daca te prinde politia pe drumul public capata si ei un dosar penal ca ti l au incredintat.

Legile sunt facute ca un pusti de 15 ani sa nu crape pe motor sau sa omoare pe altul pentru ca nu are dreptul sa conduca

| so0unDy2002 a răspuns (pentru suntserios):

Ori imi raspunzi la intrebari ori pleci!

| suntserios a răspuns (pentru so0unDy2002):

Ti am raspuns. niciunul ca nu ai dreptul sa il conduci.

| so0unDy2002 a răspuns (pentru suntserios):

Daca puterea motorului e sub 50 am voie happy

| suntserios a răspuns (pentru so0unDy2002):

Ai voie o duda.
Pentru alea ai nevoie de permis AM care se ia la 16 ani

| so0unDy2002 a răspuns (pentru suntserios):

Fac 16 ani in ianuarie. De ce sa nu ma pregatesc de pe acum?

| DaniTDCI a răspuns (pentru so0unDy2002):

Copile tu te auzi ce vorbesti? legile sunt facute pentru a fi incalcate. interesant, nu ai drept de conducere pana nu implinesti 16 ani sa poti sustine permis macar pentru a1, nu ne tot zice ca te lasa mata' sau tactu' sa conduci ca omori pe cineva si parintii tai fac puscarie doar pentru ca ti-au inmanat un vehicul.

| so0unDy2002 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Omule in Moldova e legal!

| DaniTDCI a răspuns (pentru so0unDy2002):

Nu exista, nu e adevarat, sunt bazaconii de-ale voastre, oriunde trebuie sa ai permis de conducere. acel permis de conducere dovedeste ca ai fost instruit pentru trafic. cum sa iti explic eu. intelege ca nu e legal, chiar daca se numeste cross sau atv de copii tot ai nevoie de permis. du-te asa si vezi daca te opreste politia, e sigura varianta daca nu ma crezi

| so0unDy2002 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Omule intelegi ca in Moldova e legal? straight face

| DaniTDCI a răspuns (pentru so0unDy2002):

Sa conduci pe camp oriunde e legal