| Rafaelr3 a întrebat:

Salut, as vrea si eu cateva masini pentru 18 ani cu motor pana in 2.0, nu conteaza motorizarea. Sa nu depaseasca de 3.000 euro.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ai renuntat la Honda aia automata? laughing
Eu zic ca pentru primul an, Loganul e ok, nu iti pare rau de ea si inveti sa conduci si sa capeti experienta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logan

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Dupa mine cea mai buna masina pentru un tanar este Dacia Logan 1. 4mpi/ 1. 6MPI ..Ieftina de intretinut, fiabila... Daca iti este rusine cu loganul eu as merge pe Megane 2 1. 6MPI facelift sau clio 3 benzina. Din grupul VAG nu as lua nimic pe benzina fiindca nu sunt cele mai reusite motoare. Daca vrei musai musai diesel (nu recomand pentru un incepator) atunci orice din grupul VAG cu motorul 1. 9TDI AXR euro 4 sau 1. 9TDI BKC e ok. Eventual daca nu esti dupa cai putere cauta ceva cu motorul 1.4 TDI euro 4( dar fara DPF ) si o sa scoti niste consumuri mici de te doare mintea. BAFTA!