| skairipafromtrikru a întrebat:

Salut! Am 17 ani și 10 luni și m-am înscris recent la școala de șoferi. Am înțeles că trebuie sa dau o pretestare... o pot da înainte sa împlinesc 18 ani?

Răspuns Câştigător
| florin926481f a răspuns:

Faci orele de legislatie si la final dai test ca sa poti incepe orele de condus.Nu trebuie sa ai 18 ani.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testarea pentru proba teoretica se face in scoala de conducere, dupa ce ai terminat orele de legislatie, asa ca nu este important ca o sustii inainte de a implini 18 ani.
Doar examinarea teoretica pentru obtinerea permisului se face dupa 18 ani si dupa ce ai terminat complet scoala de conducere.