Întrebare recomandată | Catalin_Oncescu_1995 a întrebat:

Am 17 ani si la anul imi voi lua permisul de conducere si nu stiu la ce masina sa ma orientez! Sunt o fire ambitioasa si am de gand sa o iau din banii mei si voi avea un buget de 5000-8000 de euro, nu vreau sa depind de parinti. Ce masina imi sugerati? Si de ce! Funda.

15 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Orienteaza-te la ceva sport, tuning. Astea sunt la "moda".winking

| Catalin_Oncescu_1995 explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Da, asa ceva vreau. Tuning dar nu imi pun o bara niste tipla pe stopuri geamuri fumurii si am tuning! Nu stiu ce masina sa tunez.

| Catalin_Oncescu_1995 explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Da, dar nu stiu ce masina!sad

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Vw golf4-5, bmw 320 coupe, opel astra coupe, calibra...depinde ce gusturi ai... oricum bmw-urile nu prea sunt bune

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Eu m-as orienta la un vw golf sau opel astra bertone, se tuneaza bine rau

| RB26DETT a răspuns (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Bine,se orienteaza la sport tuning, putere enorma, el fiind incepator doamne fereste poc accident si masinile pentru tuning nu ofera siguranta aproape deloc. eu zic sa te orientezi spre volvo, sunt masini foarte bune si cele mai sigure happy mai ales ca acum este iarna, beneficiezi de niste conditii superbe si un lux cum rar il intalnesti la alte masini.

| Trynda a răspuns:

Vrei masini de tuning? Toyota Supra, VW Golf 3, 4. BMW 318d sau benzina.

| Bellatores a răspuns:

De unde ai ma tu atatia bani? dupa asta, iti zicbig grin

| Catalin_Oncescu_1995 explică (pentru Bellatores):

Pokerstars.

| Bellatores a răspuns (pentru Catalin_Oncescu_1995):

Inteleg,bafta in continuare, eu ti-as putea recomanda un ford fiesta..nu stiu mie imi plac, sau WW 5tongue..arata super bine..acum depinde la ce bani il gasestihappy

| Coco5 a răspuns:

Un bmw 316-318, opel astra, ford focus, peugeot 206, golf 4, 5 daca nu un audi a4

| Coco5 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie..ma refer cu permisu. eu as alege un peugeot 206 cu motor de 1. 9tdi masina ft buna consum mic di aspect placut.Parintii mei au un peugeot 106 dar cu motor mai mic si stiu in mare parte despre ce este vorba.Mentiones la 1. 9tdi masina e puternica. bafta!

| Catalin_Oncescu_1995 explică:

Vreau sa spun ca intr-un final am gasit cateva modele de masini care accepta tuning si dau foarte bine! Acestea sunt Audi A4 2003-2005, Skoda Octavia 1 si BMW 320. Am scris aici deoarece exista probabilitatea de a mai fi si alti oameni in aceasta situate! Va sfatuiesc sa alegeti unul dintre modelele de mai sus!

| torres555 a răspuns:

Eu zic cati s-ar potri un Opel Astra sau mai bine unul Corsa (la mana a doua) deoarece opel te tine destul de mult timp fara sa bagi multi bani si are si un dizain destul de ok

| Serano a răspuns:

Hyundai Coupe (an fabricatie 2006).
Iti recomand culoarea rosie, arata superb!