| CatalinDNK a întrebat:

Ce masina volkswagen si de ce? ( am un buget de 5000 de euro ) Funda!

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Depinde de tine ce masina ti se potriveste. Daca umblii cu ea prin oras, iti recomand una cu consum mai mic, gen un Polo de 1.2 sau un Golf de 1.6, asta daca nu te enerveaza ca nu se duce cand bagi piciorul in ea. Daca faci drumuri mai lungi, sau daca ai piciorul mai greu, cauta una de 1.9 sau 2.0. De exemplu un passat sau jetta. Eu vreau sa imi iau un Tiguan 2.0 cu 140 cp, dar eu is cu piciorul mai greu si m-ar enerva la culme o masina care sa nu se duca cand bag piciorul in ea. Ca sa gasesti o masina volkswagen poti sa te uiti pe site-uri de masini din Germania, eu iti recomand sa iei din Germania pentru ca sunt mult mai bine intretinute. Cauta sa aiba cat mai multe dotari si cat mai utini km. Ca sfat, nu te grabi sa sari la una imediat cand o vezi, cauta mai multe zile. Ca site-uri iti recomand Autoscout24 si Mobile.de. Pe ambele site-uri ai si limba romana si gasesti modele cate vrei. daca vrei sa aflii consumul, cauta pe Auto-data. Bafta.

3 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

Passat B5 sau B6 (fereste-te de 2. 0TDI), ori VW Bora.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masina, sau Volkswagen?
Jetta mk5 2.0 TDI ar fi alegerea mea, daca as fi obligat sa dau bugetul ala pe un VAG.
Daca as avea mana libera, mi-as lua o masina.

| MitikA431A1 a răspuns:

Nu alege motorul de 2.0 daca chiar vrei 2.0 alege varianta de 140 nu de 170 ( cel putin asa e la Audi nu stiu daca sunt caii la fel) eu recomand motorul 1.9.dar nu l mai prea găsești decât cam vechiute daca vrei mai noi gen recomand 1. 6tdi sau chiar benzina daca e benzina sa fie neaparat FSI deoarece consumul este mult mai mic