| TEQUILAMONSTER90 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa achizitionez o masina, un passat care e înmatriculat pe alt judet. Cam cât ar costa aproximativ sa o trec pe numele tatălui meu? Mai pe scurt, costa mai mult sa inmatriculezi o masina din alt judet decat una pe care o iau din județul meu? No hate, e prima oara cand fac asta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca trebuie sa-i faci si ITP. De asemenea costa si asigurarea RCA. Simpla inmatriculare costa foarte putin, respectiv 40 lei pentru numere sau 80 de lei pentru numere preferentiale.
Daca o cumperi din acelasi judet poti face economie de 40 lei, daca vanzatorul renunta la numere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te costa doar vreo 40 ron in plus numerele