| RobertPRV a întrebat:

doresc sa stiu cat ar costa sa trec un motor inregistrat la primarie pe inmatriculat in judet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La primarie se inscriu motocicletele care se incadreaza la categoria AM (moped) iar la Serviciul de inmatriculari se inmatriculeaza cele care se incadreaza la categoriile A1, A2 si A. Nu poti inmatricula pe cele care se inscriu la primarie.
De altfel n-ar avea nici un rost, tot la fel poti circula cu cele inscrise sau inmatriculate.

| RobertPRV explică (pentru Ioandelasal):

Problema e ca Motorul este de categoria A1 si este inscris la primarie, ma costa ceva pentru a-l inscrie la judet?

| Ioandelasal a răspuns (pentru RobertPRV):

Inmatricularea, inclusiv nr. de circulatie, costa cca 80 lei. Mai mult te costa ITP si RCA, vezi la RAR si o firma de asigurari.

| RobertPRV explică (pentru Ioandelasal):

Mersi