| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.As vrea sa stiu cat costa sa reinmatriculez o masina adica sa o trec de pe un judet pe altul.As vrea un pret aproximativ! Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un cost, chiar aproximativ, deoarece pot fi diferente foarte mari, depinzand mai ales de faptul daca masina a mai fost inmatriculata in perioada 2007-2011 si s-a cerut ori nu restituirea taxei de prima inmatriculare/de poluare.
De altfel nu esti foarte clara, nu spui daca masina este a ta si ti-ai schimbat domiciliul sau ai cumparat-o din alt judet.
Poti calcula singura timbrul de mediu, folosind calculatorul oficial ANAF, aici:
http://static.anaf.ro/......_2014.html
Daca ai cumparat masina, pe langa timbrul de mediu, va trebui sa mai platesti, dupa caz, RCA, ITP, numerele de inmatriculare, impozitul anual si rovinieta.