| 1user1 a întrebat:

Salut, am achizitionat de curand Matiz 2007, de astazi mi-a aparut o problema si anume: atunci cand pornesc dezaburirea parbrizului miroase a plastic ars, in alte moduri, cum ar fi fata, picioare, picioare+fata nu miroase, doar cand pornesc dezaburirea!
Si ar mai fi inca ceva, uneori (rar) cand pornesc motorul masinii, nici nu plec de pe loc si moare motorul, va rog sa ma ajutati daca aveti idee de la ce ar fi aceste 2 probleme!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand pornesc dezaburirea parbrizului miroase a plastic ars"

ai identificat precis UNDE e sursa mirosului (e clar că face scurt circuit)?

| 1user1 explică (pentru sierra1):

Dupa miros pare ca vine pe la gaura aia care bate in parbriz, dar locatia sigur nu o stiu.

| sierra1 a răspuns (pentru 1user1):

Rămâne valabil ce am scris mai sus: scurt circuit (sub parbriz pe undeva, in cazul de față)

| 1user1 explică (pentru sierra1):

Multumesc de ajutor!