| KaPy2 a întrebat:

Care ar fi problema la un vw polo din 1998, 1.3 benzina 40kw
Cand pornesc masina dupa 15-20 secunde incepe sa tremure (sta subturata )si uneori moare si motorul,nu pot sta la semafor trebuie turata ca moare motoru,miroase a benzina,se tureaza fara probleme,am pus testerul nu da nimic, am schimbat injectia cu tot cu motoras si face la fel

4 răspunsuri:
| Bogtpudan a răspuns:

Salut! Verifica fisele in ce stare sunt, aceeasi problema am avut-o si eu, nu imi mirosea a benzina dar in rest facea la fel. dupa ce i-am schimbat fisele...a mers ca unswinking mult noroc

| KaPy2 explică (pentru Bogtpudan):

Nu e de la fise, nu merge in 3, tremura dupa 20 sec, am schimbat toata injectia dar degeaba, si daca era fisele nu se tura bine, se duce pe rosu bine, dupa ce nu mai turez incepe sa tremure.

| Bogtpudan a răspuns:

Eu am avut probleme cu fisele la capete unde intrau in bujii erau uzate nu puteam sa vad decat cand le scoteam afara alt raspuns nu am, mai poti incerca sa te uti si la sonda vezi daca e firul uzat sa nu faca masa cu nimic...mie imi tremura mult sub 1 culmea nu murea motorul, sper sa gasesti un raspuns si cel mai probabil du-te la un mecanic de incredere. multa bafta.

| KaPy2 explică (pentru Bogtpudan):

Sonda lambda am schimbat-o acum 3 luni, am fost la 4 mecanici diferiti, 4 testere puse, am schimbat toata injectia ca dupa simptome alea trebuiau schimbate si nimic, le-am schimbat degeaba, acum e la unul din mecanici... face 2 zile azi, mi-a spus sa o las 2-3 ore in service sa probeze el ceva si sa-mi spuna cat ma costa reparatia si azi ma duc sa vad ce i-a facut...