| Maylat_Yo_Cosmyn_1995 a întrebat:

Salut, am auzit ca se poate conduce un tractor de la 14 ani.
Este adevărat?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe drumurile publice in niciun caz

| gabicoo a răspuns:

Da!
Tractoru' ăla de plastic, cu pedale, primit atunci când ai absolvit cu succes grădinița!
laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Pe camp, poti sa-l conduci imediat ce vezi peste volan.

Pe drumuri publice trebuie sa ai 18 ani.

| Liviu a răspuns (pentru RoCkKiD):

Fara permis?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Liviu):

Codul rutier se aplica pe drumurile publice. Daca conduci la tine in curte, pe aratura, sau pe traseul tau personal (daca ai bani de asa ceva) nu ai nevoie de permis.

| Liviu a răspuns (pentru RoCkKiD):

Si daca pe drumu pustiu calca vreun copil? sau animal ceva, sau se rastoarna cu tractoru? Tre sa intelegi faptul ca vb cu un copil, care nu stie la ce sunt bune acele 3 pedale.Sa numai vorbim de minime notiuni de condus.Mai bine sa ii dea tasu dacia, decat tractoru happy Cu tractoru daca pierde controlu la volan, nu poti stii unde se duce.Dar dacia? e mai ok happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru Liviu):

In aceiași măsură poate să-și bage degetele în priză sau în blender. Situațiile de mai sus țin deja de selecția naturala.

| brokxy a răspuns:

La tara pe drum pustiu unde nu te vede nimeni da happy
Si eu am condus happy

| brokxy a răspuns (pentru brokxy):

Bine condus cu ceva ajutor rolling on the floor rolling on the floor

| GeorgeTheMaster a răspuns:

Pe camp, da dar pe drumurile publice trebuie sa ai 18 ani si permis