| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca se poate conduce la 16 ani?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit zvonuri proaste. fa diferenta intre propunerea unui parlamentar si legea votata.

la 16 ani ai voie sa conduci bicicleta, scutere sau masini care se incadreaza la cat B1

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Eu am condus la 16 ani. La 17 deja eram ok la volan.
Dar la 15 nu recomand, aproape am culcat un stalp. Bine, depinde de om, am prieten care conduce de pe la 6 ani, singur pe scaun, si n-a facut pagube semnificative.
Permise de conducere poti obtine pentru cat. AM, A1 si B1, la 16 ani. Pentru B, trebuie sa astepti pana la 18 ani.

| FlorinCiokan a răspuns:

Se poate conduce de cand vrea muschii tai laughing
Scoala de soferi o poti da doar la 18 ani
Daca te refereai ca daca poti face scoala la 16 ani este fals
A fost odata un proiect pentru treaba asta dar nu s-a acceptat nimic
A marit categoria E de la 21 la 24 ani.
Nu m-as mira sa mareasca de la 18 la 21 ani Categoria B. Nu sa o scadarolling on the floor

| iamcringe a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Am auzit niste zvonuri ca se poate conduce supravegheat de un adult...

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Da bicicleta. la 16 abar nu ai ce este aia masina si visezi la masinile din nfs. nu vreau sa fiu dur dar sa conduci nu inseamna doar sa te plimbi cu masina inseamna in primul rand sa fi responsabil cand te sui la volan. daca vrei sa conduci inscriete la carturi.