| Caddyi a întrebat:

Am cartea " Intrebari si teste pentru obtinerea permisului de conducere auto Categoria B " ( 2008 ) si toti imi puneau sa citesc legislatia ca o sa ma ajute, dar dc in legislatia asta nu-mi spune nimic de " conduita preventiva, conduita ecologica, prim ajutor, mecanica "? Eu ar trebui sa invat doar din intrebari?

4 răspunsuri:
| DaRaspund a răspuns:

Trebuie sa iei o carte mai actualizata : 2012... mecanica se face mult cand mergi la legislatie, explica proful.

| Caddyi explică (pentru DaRaspund):

Varianta 2012 e app. la fel, doar ca una un semn in plus la fiecare pagina!

| jeffdragos a răspuns:

Poti sa faci teste si legislatie aici multe rude de-ale mele leau luat pentru ca leau picat intrebari de aici http://www.permis-de-conducere.ro/

| Caddyi explică (pentru jeffdragos):

Omu' am deja cont pe Site-ul ala pentru a chestionare, dar nu-s asa tampit sa mai dau inca 7 euro pentru. legislatie!