| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Salut, am check engine aprins in bord. Am fost la tester si a dat senzorul de la axa cu came. Am fost, l-am cumparat, montat. Si cand am iesit sa îi fac o probă..check aprins iar. Nu stiu ce ar putea fi ca nu mi-a mai dat nimic pe tester. Nu stiu ce sa mai fac. Precizez ca am un renault megane 2

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Senzorul de la ax ar fi influentat in mod negativ pornirea motorului, si nu ar fi aprins martorul motor.
Problema ta e undeva pe la sonda lambda, egr sau altceva ce tine de mersul motorului. Pune un tester serios.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da ....nu stiu ce este exact

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru سشغع_ظشیشب_1994):

A mai zis cineva bine, poate fi distributia pusa gresit, asta ar avea legatura si cu eroarea de la senzor.

| dinaprilie a răspuns:

Mergi la un sevice care are trster ORIGINAL de renault - si pentru megane 2. Doar ala iti poate spune cu precizie de este exact..restul sunt copie xerox nu f reusite.

| Digikey a răspuns:

Stii cum se spune orice prost poate sa-si cumpere un tester dar putini stiu sa intrepreteze datele.
Mecanicii nostri sunt praf in proportie de 90%.
Poate ti-a sarit distributia de la punct.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru Digikey):

Da, mi s-a spus de 2 ori ca s-ar putea sa fie sarita de punct?‍♀️

| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

E Renault, la ce te asteptai? Cele mai proaste masini

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Vlad_Raicu_1996):

Toti incepatorii "stiu" sa comenteze despre masini pe care nici n-ar sti cum sa le puna in miscare...
Sterge-ti lentila si schimba categoria, istetule.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică (pentru Vlad_Raicu_1996):

laughing)) mi s-a mai spus