| Bull4ever a întrebat:

Salut,
Am cumparat, acum 2 ani aproximativ, masina mea actuala... La momentul cumparari acesteia, vechiul proprietar a platit taxa de poluare fara sa recupereze taxa respectiva.
Acum este legea prin care poti recupera taxa auto, doar prin cateva acte duse la anaf.
Intreabarea mea este: Pot recupera eu aceasta taxa, taxa fiind platita de vechiul propritar al masinii si pe chitanta este numele acestuia.
Rog suport!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Fostul prorietar poate recupera taxa dar are nevoie de niste acte de la tine. Deci nici tu nu poti recupera taxa dar nici el fara actele masinii tale. Opinia mea este sa discuti cu fostul proprietar (daca poti) despre recuperarea acelor bani.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu poți recupera ceva ce nu ai plătit. Fostul proprietar poate, chiar si fara tine, daca a fost suficient de inteligent încât sa își păstreze copii după documentele mașinii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu, doar cel care a platit-o o poate recupera

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar fostul proprietar o poate recupera.