| andrei9530 a întrebat:

Salut,am cumparat o masina care are deja scoase 2 randuri de nr rosii si eu vreau sa il scot pe al treilea pe numele tatalui meu(am inteles ca la al 3-lea nr iti face cartea masini pe numele celui care scoate nr)si voiam sa stiu ce acte am nevoie si daca pot sa scot eu nr (pe numele lui ) fara ca tatal meu sa fie prezent. Am fiscal de la fostul propietar tot pe nl tatalui, briful mare si mic contr de vanzare cump. am si buletinul tatalui la mine. Pls

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa poti dar numai cu procura speciala de la tatal tau, prin care te imputerniceste sa faci aceasta.
In tara procura o poate face la orice notar public iar in strainatate la o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numerele le scoate proprietarul masinii, ma rog, persoana din actul de v-c. Tu poti face operatiunea doar cu o procura