| Piciu55 a întrebat:

Am cumparat o masina din Germania si dupa cateva zile fostul propietar mi-a cerut talonul ca sa radieze masina de pe numele lui. I l-am trimis si acum nu vrea sa mi-l mai trimita. Pot sa trec masina pe numele meu doar cu cartea masini (brifu mare) sau cum pot sa obtin talonul inapoi?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai daca a radiat-o de unde mai vrei talon? Si enigma e - Cum avea masina si talon daca era din RFG si brif? Trebuie sa-ti trimita radierea ca s-o inscrii indiferent ca a radiat-o in Germania sau in Ro ca eu nu inteleg unde era inmatriculata.

| Piciu55 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Era inmatriculata in Germania. dar daca vechiul propietar nu mai vrea sa imi trimita dovada ce pot sa fac? si la talon m-am referit la briuf mic

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Piciu55):

Pai asa zi. Sorry, in Ro nu poti inmatricula fara radiere din Germania, nicaieri nu se face asta, e logic. Ce poti face sa obtii asta nu stie nici Scaraotzky, e doar intre tine si el. Nu ai alternativa / iesire.