| LiBecam a întrebat:

Am cumpărat și eu de curând un vw jetta 2007, și nu găsesc absolut nicăieri mufa aux,am căutat peste tot,mașina are așa ceva pentru ca îmi apăra pe navigație,însă nu o găsesc, unde se poate afla?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cauta slot-ul aux in cotiera, sau in zona acesteia.
Acolo este plasat de fabrica.
Dar in cazul in care a fost adaugat slot-ul aux ulterior, locatia acestuia este necunoscuta, avand in vedere ca fostul proprietar a avut posibilitatea sa traga acel slot in locul dorit de el.
Prin urmare indicat este sa il cauti fie in locuri usor accesibile, gen scrumiera/torpedou.
O alta varianta ar fi sa dai jos player-ul si sa vezi unde duce cablul de la aux, asta daca intr-adevar exista acel cablu.

De asemenea, exista posibilitatea si ca functia de aux sa fi fost activata fara a exista si partea fizica a acesteia, aici ma refer la cablajul pentru aux.